NK „Karlovac“ slavi drugu prvenstvenu pobjedu

Sport Nema komentara na NK „Karlovac“ slavi drugu prvenstvenu pobjedu 4

Nova tri boda „Karlovac“ je osvojio protiv „Splita“. U odličnoj atmosferi pred oko 1.500 gledatelja te uz sjajnu izvedbu, pogotovo u prvom dijelu susreta, „plavo-bijeli“ su ostvarili drugu domaću pobjedu.

Odlično su naši momci otvorili utakmicu. U 7. minuti, praktički u prvoj pravoj prilici, Barić je prihvatio loptu na desnoj strani i povukao je, nitko mu nije izišao u blok i s nekih dvadesetak metara precizno je prizemnim udarcem pogodio desni donji kut golmana Vukovića za vodstvo 1:0.
Nova prilika za „Karlovac“ već dvije minute kasnije. Odlično je probio Kovačević, ubacio za Parackog koji je proslijedio za Špišića, a njegov udarac s 15 metara završio je preko gola. Još jedna opasnost već u 14. minuti nakon prekršaja na Pilipoviću; izravno je po golu pucao Husić, no lopta je dirala samo vanjski dio mreže. U prvih pola sata igre Splićani su prijetili svega dva puta iz slobodnih udaraca, ali ti pokušaju nisi vrijedni spomena, očito ih je presjelo rano vodstvo domaće momčadi, koja je od prve minute igrala vrlo borberno. Tek u 27. minuti nakon ubačaja Obilinovića iz voleja je pokušao Šimić, ali je lopta završila visoko iznad gola. Odličnu akciju u 32. minuti izveli su Špišić i Kovačević, čiji su centaršut završio Jerneić te poslao loptu iza Vukovića, ali je pomoćnik Perica pokazao zaleđe. Sjajna desna strana izradila je još jednu prigodu u 34. minuti, kada je Kovačević proigrao Tokića, a njegov udarac zaustavio je golman Vuković. Što misli o igri svoje momčadi, pogotovo lijeve strane, najbolje je pokazao trener „Splita“ Katalinić kada je u 39. minuti iz igre izvadio kapetana Pirića. U samoj završnici prvog dijela tresla je gostujuća vratnica. Husić je proigrao na desnoj strani Špišića, na njegov centaršut glavom je pucao kapetan Jerneić, ali se ispriječila vratnica. U sudačkoj nadoknadi nova prijetnja. Korner je izveo Husić, glavom je pucao Juroš, no sjajno je reagirao Vuković i spriječio siguran gol. Momčad je na poluvrijeme ispraćena ovacijama…
„Karlovac“ je i nastavak odlično otvorio. U 47. minuti je naizgled već izgubljenu loptu na lijevoj strani izborio Pilipović, ubacio u sredini, u završnici akcije Špišić je s vrha 11 metara pucao kraj gola. Aktivnije su u drugi dio ušli i gosti. Pokušao je u dva navrata Šimić, prvo preko gola, zatim i u okvir, no u toj situaciji na mjestu je bio Sunara. U 56. minuti dva puta su po lijevoj strani odlično prošli Jerneić i Paracki, no niti jedan nije dobro ubacio. Samo minutu kasnije odličan udarac Paracko s vrha 16 metara, nakon kombinacije s Jerneićem, no lopta je prošla tik uz vratnicu. Velika gužva bila u domaćem šesnaestercu u 59. minuti, karlovačka obrana bila je dosta naspretna, na kraju je Juroš krajnjim naporom loptu izbio u korner.
Sjajni izvođač slobodnjaka Husić ubacio je i u 67. minuti nakon prekršaja na Bariću, Jerneić je bio u dobroj prigodi na drugoj stativi, no lopta je otišla kraj gola. Dvije minute kasnije pred golom je iskosa opet Jerneić, no lopta je nekontrolirano otišla visoko iznad gola. Imao je „Jere“ i boljih rješenja, dva igrača čekala su na povratnoj lopti. U 77. minuti pokušaj kontre Karlovčana; Jerneić je tražio Novinića koji je krenuo prema golu, no brži od njega na lopti je bio golman Vuković. Imao je Deranja prigodu u 80. minuti kada je primio loptu u domaćem šesnaestercu, okrenuo se i pucao, ali je Sunara bio na mjestu. U samoj završnici prigoda gostiju – Sunari je lopta ispala iz ruke, srećom Golubović je pucao kraj gola
Sastav „Karlovca“: Sunara – Barić, Karabatić, Juroš, Pilipović – Husić, Paracki – Kovačević, Špišić (78. Batarelo), Jerneić (80. Štefančić) – Tokić (52. Novinić).
Trener Igor Pamić nakon utakmice: Normalno da mi je drago pobijediti jednog velikog stručnjaka i čovjeka kao što je Ivan Katalinić, imao sam priliku s njim raditi. Mi smo danas bili bolji, uzmemo li u obzir svih 90 minuta susreta. Imali smo puno šansi, nismo ih iskoristili, na kraju nas je to moglo koštati. „Karlovac“ je, složit ćete se, bio bolji, više konkretnijih šansi smo imali. Bih bio nekorektan kad ne bih pohvalio svoje igrače, prvo poluvrijeme smo odigrali vrhunski, u okvirima našeg hrvatskog nogometa. „Split“ je, rekao sam i prije susreta, nezgodna ekipa, vidjelo se to u drugom dijelu.
Izvor: NK Karlovac